16/2020. EMMI-határozat a középfokú felvételi járványügyi szabályairól

Kiadta az oktatásért felelős miniszter a 16/2020. (XII. 04.) EMMI határozatot a veszélyhelyzetre tekintettel a középfokú iskolákba történő felvételi eljárás szabályairól.

A 2020. december 7-én jelent meg az Oktatási Hivatal oldalán a (https://www.oktatas.hu) a veszélyhelyzetre tekintettel a középfokú iskolákba történő felvételi eljárás szabályairól szóló 16/2020. (XII. 04.) EMMI-határozat. Ennek értelmében a középfokú iskolákba történő központi felvételi eljárás írásbeli vizsgáinak előkészítése, megszervezése, valamint az ügyviteli tevékenység során történő kapcsolattartás elektronikus úton történik.

A központi írásbeli vizsga letételére az intézménynek második pótnapot is kell biztosítani 2021. február 5-én 14:00 órakor azon vizsgázóknak, akik igazoltan COVID-19 fertőzésben szenvedtek vagy hatósági karantén miatt nem tudtak részt venni a vizsgán. A második pótnapra vonatkozó kérelmet január 29-én 16:00 óráig kell benyújtani.

A vizsgadolgozatokat legkésőbb február 9-ig kell kijavítani a vizsgaszervező intézménynek, amelynek a megtekintésére február 10-ig kell lehetőséget biztosítani akár a vizsgadolgozat laponként történő lefényképezésével vagy a lapok elektronikus megküldésével. Az esetleges észrevételeket február 11-én 16:00 óráig kell eljuttatni az intézmény felé, amelyeket február 15-ig kell elbírálni.

2020-12-08 | dr. Klész Tibor | Jogszabályfigyelő