Tanácsadás - archívum

Üzenet:

Óvodavezetőként fordulok önökhöz. Intézményünk egyik óvónője mesterképzésen vett részt, amelynek keretében pedagógiatanári végzettséget szerzett. Kérte, vegyem figyelembe a besorolásánál. Óvodapedagógus munkakörben dolgozik, ehhez óvodapedagógus végzettség szükséges. Köteles vagyok-e figyelembe venni az új képesítését?

Szakértőnk válasza:

A nevelési-oktatási intézményekben pedagógus-munkakörben alkalmazottak végzettségi és szakképzettségi követelményeire A nemzeti köznevelésről szóló  2011. évi CXC. törvény 3. sz. melléklete az irányadó.  A mesterpedagógus végzettség az óvodapedagógusi és a tanítói munkakör ellátásához nem szükséges, így a vezetőnek nem kell mesterpedagógusi kategóriába sorolni óvónőjét. Javaslat: az óvodapedagógus jelentkezzen minősítésre a pedagóguséletpálya-modell keretében.  Erre lehetősége van − természetesen mindez előzetes egyeztetést feltételez a minősítésre jelentkező  és vezetője között.

2014-09-01