Május utolsó munkanapjáig hozható döntés az iskola átalakításáról

Május 31-ig hozhat döntést a fenntartó az intézmény átalakításával kapcsolatban.

A fenntartó, a tankerületi központ, valamint az állami felsőoktatási intézmény által fenntartott intézmény esetében a köznevelésért felelős miniszter a 2023/2024-es tanévben is legkésőbb az intézkedés tervezett végrehajtása éve májusának utolsó munkanapjáig (2024-ben május 31-ig) hozhat döntést a nevelési-oktatási intézmény fenntartói jogának átadásával, a nevelési-oktatási intézmény átalakításával (amely történhet egyesítéssel, amely lehet beolvadás vagy összeolvadás, illetőleg szétválasztással, amely lehet különválás vagy kiválás), a nevelési-oktatási intézmény megszüntetésével és a nevelési-oktatási intézmény átszervezésével kapcsolatban.

A szakképzésben az alapító az intézkedés tervezett végrehajtása éve májusának utolsó munkanapjáig hozhat döntést a szakképző intézmény fenntartói irányítási hatáskörének átadásáról, a szakképző intézmény megszüntetéséről, a szakképző intézmény átalakításáról, amely történhet egyesítéssel (amely lehet összeolvadás vagy beolvadás), illetőleg szétválással (amely lehet különválás vagy kiválás).

2024-05-24 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés