Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny díjátadó ünnepség

Május 31-én átadták az OKTV nyerteseinek a díjakat.

Az Oktatási Hivatal honlapján (https://www.oktatas.hu/) található információk szerint 2024. május 31-én Budapesten tartották meg az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (OKTV) díjátadó ünnepségét. A 2023/2024-es a tanévben 28 tantárgy 39 kategóriájában hirdettek versenyeket, amelyekre az Oktatási Hivatal 19.074 tanulótól összesen 26.690 jelentkezést regisztrált. Ezzel Magyarország 570 középiskolájából, azaz középiskolák közel feléből részt vettek diákok a megmérettetéseken.

A fordulókat a középiskolák közreműködésével az Oktatási Hivatal szervezte. A magas szintű tehetséggondozó munkát az is megmutatta, hogy a döntőkben 1-30. helyezést elért tanulók 205 különböző középiskola diákjai voltak. Az ünnepségen 70 középiskola, 113 tanulójának adták át az első három helyezésért járó díjat, illetve a felsőoktatási tehetséggondozásba belépőt jelentő Tehetségútleveleket. Az eseményen a Nemzeti Tehetség Program részeként alapított „Kiváló versenyfelkészítő” díjakat is kiosztottak a tehetséggondozásban sok éve eredményes 40 pedagógusnak, oktatónak és szakembernek, valamint egyéb különdíjakat is átadtak.

2024-06-04 | dr. Klész Tibor | Módszertár