Díjazták a nemzetiségi versenyek legjobbjait

Az Oktatási Hivatal honlapján megjelent tájékoztatás szerint 2024. június 12-én Budapesten adták át a nemzetiségi versenyek díjait.

Az Oktatási Hivatal honlapján (https://www.oktatas.hu/) megjelent tájékoztatás szerint 2024. június 12-én Budapesten adták át a 2023/2024-es tanévi Országos általános iskolai nemzetiségi tanulmányi versenyek, az Országos nemzetiségi online nyelvi versenyek és az Országos német nemzetiségi kommunikációs verseny díjait, összesen 114 tanuló kapott elismerést.

Az Országos általános iskolai nemzetiségi tanulmányi versenyeken nemzetiségi nyelv és irodalomból 9, népismeretből 10 nemzetiségi területen mérhették össze tudásukat a nemzetiségi nevelés-oktatásban részt vevő 7. és 8., roma népismeret esetében az 5-8. évfolyamos tanulók. A versenyekre 1058 tanuló jelentkezett, a döntő fordulóba 219 versenyző jutott tovább, és 70 tanuló kapott díjat. Az Országos nemzetiségi online nyelvi versenyek feladatait 478 nemzetiségi intézményekben tanuló 4. évfolyamos versenyző töltötte ki, közülük 41 tanuló részesült díjazásban. Az Országos német nemzetiségi kommunikációs versenyre 25 7-8. évfolyamos tanuló jelentkezett, közülük tizenöten jutottak a döntőbe, díjat a három legjobb teljesítményt nyújtó diák kapott.

2024-06-21 | dr. Klész Tibor | Módszertár