Pedagógusok díjazása nyári munkavégzésért

Pedagógusok munkavégzésének elrendelése és díjazása többnapos kiránduláson, táborozáson, erdei iskolában és más projekteken.

Gyakori probléma

A Menedzser Praxis Kiadóhoz érkezett egy olyan kérdés, amely a szorgalmi időszakban az iskolában, óvodában szervezett többnapos kirándulás, táborozás, erdei iskola és más projektoktatás-jellegű, többnyire az intézmény pedagógiai programjában is szereplő rendezvényen elrendelt pedagógus munkavégzési kötelezettséggel és az ilyen események alkalmával törvényszerűen jelentkező többletmunka díjazásával kapcsolatos. Olvasóink azt kérték, hogy a nyár elején, illetve a nyáron jelentkező többnapos iskolai rendezvények szervezése előtt járjuk körbe a témakört a 2024. január 1-jén hatályba lépett jogszabályi változások tükrében. A tanácsot megfogadva és a kérést respektálva készült el az alábbi írás, amelyben igyekszem a témát pontosan és teljeskörűen kifejteni, illetve ennek során jól alkalmazható válaszokat adni a problémára.

A cikk a Köznevelési Közlöny című folyóiratunkban jelent meg teljes terjedelmében.

A cikkből ízelítő itt olvasható.

A cikkben a szerző által említett Excel-tábla letölthető innen.

2024-06-28 | Petróczi Gábor | Iskolaszervezés