Átadták a 2024/2025. tanévre szóló Ökoiskola címeket

Nemrég átadták az Ökoiskola címeket.

2024. június 7-én adták át a 2024/2025. tanévre szóló Ökoiskola és Örökös Ökoiskola címeket a Biatorbágyi Általános Iskola és Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolában a 2024. évi Ökoiskola címátadó ünnepségen. A címeket 235 iskola képviselője vehette át.

A pályázat célja azon intézmények elismerése Ökoiskola vagy Örökös Ökoiskola címmel, amelyek egészintézményes módon foglalkoznak a fenntarthatósággal, így járulva hozzá ahhoz, hogy a fenntarthatóság elvei a jövő nemzedékek számára a mindennapok természetes részévé váljanak. A nyertes intézmények tevékenységük elismeréseként viselhetik az Ökoiskola vagy az Örökös Ökoiskola címet. Ezen intézmények a Magyarországi Ökoiskola Hálózat tagjává válva olyan szakmai közösség részei lehetnek, amelyben rendszeres tudásmegosztással, segédletekkel és egyéb lehetőségekkel gazdagodhatnak, különböző képzésekkel és más programokkal színesítve munkájukat. Az idei címekre február 29-ig lehetett pályázni, a 2024-ben elnyert Ökoiskola cím 2024. szeptember 1-től 2027. augusztus 31-ig, míg a 2024-ben elnyert Örökös Ökoiskola cím visszavonásig érvényes.

2024-07-02 | dr. Klész Tibor | Módszertár