Vagyonbiztosítási szolgáltatás az iskoláknak kiosztott notebookokra

A KLIK vagyonbiztosítási szolgáltatást szerzett be az iskoláknak kiosztott notebookokra.

A Klebelsberg Központ honlapján (https://kk.gov.hu/) egy tájékoztatást jelentetett meg arról, hogy a 2022 tavaszától 2024 nyaráig az 5., a 6., a 7., a 9., a 10. és a 11. évfolyamos tanulóknak és a pedagógusoknak kiosztott összesen több mint 450 ezer notebookokra a Klebelsberg Központ vagyonbiztosítási szolgáltatást szerzett be. Ez a szolgáltatás a jövőben beszerezni kívánt notebookra is ki fog terjedni.

A vagyonbiztosítási szolgáltatás 10 százalék önrész mellett nyújt biztosítást, amely a már korábban kiosztott notebookokra is érvényes, így a tanulóknak és a pedagógusoknak 10 százalék önrész terheli már a 2024. június 8. után bekövetkező káresemények kapcsán is. A közlemény arról is tájékoztat, hogy a 2024/2025-ös tanévben az eszközosztás tovább folytatódik az 5. és a 9. évfolyamos, valamint a 6 évfolyamos gimnáziumok első évfolyamos diákjaival, akiknek összesen több mint 125 ezer notebookot fognak kiosztani 2025. december 31-ig a „Digitális oktatáshoz való egyenlő hozzáférés feltételeinek biztosítása a tanulók és a pedagógusok számára” című projekt keretében.

2024-07-02 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés