Pénztárcabarát iskolakezdés - a Magyar Nemzeti Bank tájékoztató programja

A pénztárcabarát iskolakezdés elnevezéssel tájékoztató programot hirdetett a Magyar Nemzeti Bank.

A Magyar Nemzeti Bank tájékoztató programot indított az iskolakezdést megelőzően a családok segítésére. A tájékoztató kampány a háztartási költségvetés jelentőségén vagy épp a beiskolázási támogatás lehetőségén túl a fenntartható iskolakezdés szempontjaira, valamint az online piactereken veszélyre is felhívja figyelmet, főként az iskolakezdéshez szükséges eszközök online adásvétele során.

Az érdeklődők a Pénzügyi Navigátor kvízjátékokkal le is tesztelhetik, hogy felkészültek-e az iskolakezdés pénzügyi vonatkozásaira. A témában a program honlapján (https://www.mnb.hu/fogyaszvedelem/penztarcabarat-iskolakezdes) egy helyen lehet információkhoz és tippekhez jutni a kiadástervezés a beiskolázási és egyéb támogatások világában, valamint hasznos szempontok olvashatók a körültekintő hitelfelvételről.

2024-07-17 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés