Évtizedek óta a legjobb magyar eredmény a Nemzetközi Matematikai Diákolimpián

A 65. Nemzetközi Matematika Diákolimpiát idén az Egyesült Királyságbeli Bath városában rendezték meg, ahol minden magyar versenyző szerzett érmet.

„Az elmúlt 20 év legnagyobb sikere a Nemzetközi Matematikai Diákolimpián” – olvasható a Tudományos Diákolimpikonok Facebook oldalán (https://www.facebook.com/tudomanyosolimpikonok/). A 65. Nemzetközi Matematika Diákolimpiát (IMO – International Mathematical Olympiad) idén az Egyesült Királyságbeli Bath városában rendezték meg, ahol összesen 609 diák mérte össze tudását. A versenyen minden magyar versenyző szerzett érmet.

Aranyérmet és 99,34%-os dolgozatával egyben egyéni 5. helyezést ért el Simon Bence László, a Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium 12. évfolyamos diákja, (aki tavaly is aranyéremmel tért haza), és Szakács Ábel is aranyat szerzett, ugyancsak a Fazekas 10. évfolyamos tanulója. Ezüstéremmel Czanik Pál, szintén a Fazekas 11. évfolyamos, Varga Boldizsár, a Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium 11. évfolyamos, Bodor Mátyás, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium 10. évfolyamos, valamint Tarján Bernát, ugyancsak a Veres Péter Gimnázium 12. évfolyamos tanulója lett gazdagabb. Bronzérmet Tarján Bernát, szintén a Veres Péter Gimnázium 12. évfolyamos tanulója szerzett. A magyar csapat ezzel összesítésben az 5. helyen végzett, amely igencsak kiemelkedő teljesítmény. A Nemzetközi Matematikai Diákolimpiának 2027-ben ismét Magyarország fog otthont adni, míg a jövő évit az ausztráliai Sunshine Coast városa rendezi.

2024-07-24 | dr. Klész Tibor | Módszertár