Megjelent a Határtalanul program 2024/2025. évi pályázati kiírás

Megjelent a Határtalanul program pályázati felhívása.

2024. július 15-én jelentették meg a Határtalanul program 2024/2025. évi pályázati kiírását, amelynek keretében magyarországi hetedikesek utazhatnak a szomszédos országok magyarlakta területeire. A program célja, hogy valamennyi közoktatásban tanuló magyarországi fiatal tanulmányai során legalább egyszer eljusson a szomszédos országok magyarlakta területeire a magyar kormány támogatásával. A kirándulások során a gyerekek nem csak megismerik a határon túli területek tájait, természeti kincseit és épített örökségét, hanem személyes benyomást szereznek és kapcsolatokat építenek ki a külhoni magyar gyerekekkel, közösségekkel.

A 2024/2025-ös kiírásra pályázatot nyújthat be állami fenntartású oktatási intézmény esetében tankerületi központ, szakképzési centrum és állami felsőoktatási intézmény, valamint nem állami fenntartású oktatási intézmény. Az igényelhető vissza nem térítendő támogatás 1 és 7 millió forint között összeg lehet. A pályázatok benyújtási határideje 2024. augusztus 14. 14.00 óra, a kirándulásokat pedig 2024. szeptember 1. és 2025. augusztus 31. között kell megvalósítani. A pályázati kiírás elérhető a www.bgazrt.hu és a www.hatartalanul.net oldalon.

2024-07-26 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés