Tájékoztató a tavaszi érettségi vizsgaidőszakról

Egy közleményt jelentettek meg a lezárult tavaszi érettségi vizsgaidőszakról.

Sikeresen zárult a tavaszi érettségi vizsgaidőszak – olvasható az Oktatási Hivatal honlapján (https://www.oktatas.hu/) 2024. július 29-én megjelentetett közleményben. Rámutatnak, hogy 2024. július 3-án, a középszintű szóbeli vizsgákkal eredményesen zárult a május-júniusi vizsgaidőszak, ugyanis több mint 3000 bizottság előtt mintegy 112 ezren tettek érettségi vizsgát.

A tavaszi vizsgaidőszakban 208.779 rendes, 117.937 előrehozott és 12.390 szintemelő vizsgát tettek az érettségizők; az ismétlő, kiegészítő, javító, illetve pótló vizsgák száma együttesen több mint 8000 volt. Az összes megszerzett jegy átlaga idén is meghaladta a 3,8-at. Az idei évben már mindenki az új követelmények szerint érettségizett. A vizsgák során fennakadás nem volt, az új vizsgakövetelmények is jól vizsgáztak. A Hivatal oldalán az Érettségi alcímre kattintva az előző évek érettségi vizsgáira vonatkozó információk, legfontosabb statisztikai adatok között már a mostani tavaszi érettségi vizsgaidőszak eredményének összesítése is tanulmányozható. Ez alapján az is látható, hogy az érettségizők idén is az elmúlt évek átlagának megfelelően teljesítettek.

2024-07-30 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés