Már lehet jelentkezni az őszi érettségire

Már megkezdhető a jelentkezés az őszi érettségi vizsgáira, amelyről ma az OH egy tájékoztatót is közzétett.

2024. augusztus 23-tól elérhetők az őszi érettségire történő jelentkezés legfrissebb információi az Oktatási Hivatal honlapján (https://www.oktatas.hu/), amely szerint már megkezdhető a jelentkezés a 2024/2025. tanév október-novemberi érettségi vizsgaidőszak érettségi vizsgáira. A jelentkezést kizárólag valamely kormányhivatalhoz lehet benyújtani, ugyanis az Oktatási Hivatal nem fogad érettségi jelentkezéseket. Azok jelentkezhetnek a kormányhivataloknál az érettségire, akik már rendelkeznek érettségi bizonyítvánnyal, és középiskolával tanulói jogviszonyban már nem állnak, vagy olyan középiskolával állnak szakképző évfolyamon tanulói jogviszonyban, amely nem szervez érettségi vizsgát, vagy külföldön szerezték meg érettségit (és Magyarországon nem állnak középiskolával tanulói jogviszonyban). Itt jelentkezhetnek azok is, akik még nem rendelkeznek érettségivel, és középiskolával tanulói jogviszonyban már nem állnak, külföldi vagy külföldi rendszerű középiskola utolsó évfolyamán folytatják tanulmányaikat.

Akik nem rendelkeznek érettségivel és középiskolával vagy szakképző intézménnyel tanulói jogviszonyban állnak, kizárólag abban a középiskolában, szakképző intézményben jelentkezhetnek érettségire, amellyel a tanulói jogviszonyuk fennáll, vagy, ha az nem szervez érettségit, a kijelölt középiskolában, szakképző intézményben. Középiskolában, szakképző intézményben történő jelentkezés esetén a jelentkezési lapot a középiskola, szakképző intézmény biztosítja a tanulók számára. A jelentkezési határidő szeptember 5.

2024-08-26 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés