Összegző jelentés megküldése

Szeptember 10-ig kell megküldeni az összegző jelentést az őszi érettségi vizsgákra.

Az október-novemberi vizsgaidőszak érettségi vizsgáira vonatkozó összesítő jelentés megküldésének határideje szeptember 10. a 2024/2025-ös tanévben is, amelyet a jelentkezési határidő lejártát követően az igazgató készít az érettségi vizsgára jelentkezőkről. Az összesítő jelentést a kétszintű érettségi vizsga adminisztrációs rendszerében elektronikusan meg kell küldeni az Oktatási Hivatalnak, továbbá elektronikus úton tájékoztatás céljából a középiskola fenntartójának május-júniusi vizsgaidőszak esetén március 1-ig, október-novemberi vizsgaidőszak esetén szeptember 10-ig.

A kormányhivatal, illetve az Oktatási Hivatal az összesítő jelentés alapján bízza meg a vizsgabizottság elnökét, a kormányhivatal megszervezi az emelt szintű érettségi vizsgát, az Oktatási Hivatal elkészíti és megküldi a középszintű érettségihez az írásbeli vizsga feladatlapjait, valamint közzéteszi a feladatlapok javításához, értékeléséhez a javítási és értékelési útmutatót. Az őszi vizsgaidőszak érettségi vizsgáira szóló jelentkezési lap benyújtásának határideje 2024. szeptember 5. volt.

2024-09-09 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés