ORFK utasítás a közszolgálati technikus szakma duális képzésének megvalósításáról

Pénteken jelent meg egy ORFK utasítás a rendészeti duális képzés megszervezéséről.

A Hivatalos Értesítő 2024. évi 41. számában megjelent a duális képzés végrehajtásáról szóló 24/2024. (IX. 5.) ORFK utasítás, amely az általános rendőrségi feladatok ellátására létrehozott szervvel, azaz a rendőrséggel kötött szakképzési munkaszerződés keretében, határozott idejű munkaviszonyban álló, 13. évfolyamos, Közszolgálati technikus szakma Rendészeti technikus szakmairányán tanulók duális képzésének végrehajtását szabályozza.

Az utasítás kiterjed a Rendészet és közszolgálat ágazathoz tartozó 5 0413 18 01 azonosító számú Közszolgálati technikus szakma megszerzése céljából rendészeti duális képzésben történő részvétel feltételeire, a tanuló jogaira és kötelezettségeire, a szakképzési munkaszerződés megkötésének szabályaira, a duális képzéshez kapcsolódóan az elméleti képzés és a gyakorlati képzés megvalósítására, valamint a rendészeti duális képzésben közreműködő gyakorlati oktatókra. Az ORFK utasítás már másnap, azaz 2024. szeptember 6-án hatályba lépett, azaz a 2024/2025-ös tanévtől alkalmazandó.

2024-09-11 | dr. Klész Tibor | Szakképzés