Hajdúböszörményben volt az idei országos agrárszakképzési tanévnyitó

Megtartották az agrárszakképző intézmények országos tanévnyitóját is.

Az agrárképzést folytató szakképző intézmények részére külön tanévnyitó került megrendezésre, amelyet Hajdúböszörményben tartottak meg 2024. szeptember 2-án az Északi Agrárszakképzési Centrum Széchenyi István Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégiumában. Az eseményen beszédet mondott Nagy István agrárminiszter, Kiss Attila, Hajdúböszörmény polgármestere, Lévai Imre, az Agrárszakképzési Centrum főigazgatója és Kovács Attila Károly, az eseménynek otthont adó iskola igazgatója.

Nagy István kiemelte, hogy mindennapi kenyér biztosításának zálogai az agrárképzésben tanulók és az agráriumban dolgozók. Az agrárszakképzésben tanulók legfontosabb feladata az, hogy nyitottak és készek legyenek a körülmények változására, a technológia fejlődésére. Lévai Imre hangsúlyozta, hogy a hajdúböszörményi iskola mintegy 238,5 millió forint támogatást nyert erő- és munkagépek beszerzésére. Kiss Attila elmondta, hogy Hajdúböszörményben több mint nyolc évtizedes hagyománya van az agrárszakképzésnek. Kovács Attila Károly felhívta a figyelmet, hogy intézményükben a felnőttek szakmai oktatásában is jelentős előrelépést tett, sok szakember szerzett szakképzettséget élelmiszeripari és az agrárszakképzés területén.

2024-09-11 | dr. Klész Tibor | Szakképzés