Laptop igénylése szeptember 30-ig

Szeptember 30-ig lehet igényelni az ingyen laptopot a KRÉTA-n keresztül.

Szeptember 16-án nyílt meg a regisztrációs felület, amelyen keresztül ötödikes, kilencedikes, és a hatévfolyamos gimnáziumba járó hetedikes tanulók igényelhetik az ingyen laptopot. A tervek szerint a 2024/2025-ös tanévben összesen több mint 125 ezer notebookot fognak kiosztani 2025. december 31-ig a „Digitális oktatáshoz való egyenlő hozzáférés feltételeinek biztosítása a tanulók és a pedagógusok számára” című projekt keretében.

A laptopra a KRÉTA-n keresztül kell regisztrálni a szülőnek („Eszköz Ügyintézés”, majd „Eszköz Igénylése” gomb), ahol meg kell adni a szülő személyes adatait, aki jogosult lesz az iskolában átveheti az eszközt. A diákok az így kapott laptopot addig használhatják, amíg be nem fejezik a tanulmányaikat, amelyeken az iskolák által adott kód alapján jogtiszta Office csomagot is lehet használni. A kiosztott notebookokra a Klebelsberg Központ vagyonbiztosítási szolgáltatást is beszerzett. Elképzelhető, hogy például a kilencedikesek a tizenkettedik évfolyam végén jelképes összegért meg is vehetik maguknál a náluk lévő laptopot.

2024-09-21 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés