Apáczai-ösztöndíj: pályázat szeptember 18-tól

Szeptember 18-tól lehet pályázni az Apáczai-ösztöndíjra.

A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal oldalán (https://www.nive.hu/) található információk szerint 2024. szeptember 18-tól lehet pályázni az Apáczai ösztöndíjra a 2024/2025. tanévre. A pályázat benyújtására nappali rendszerű szakmai oktatásban tanulói jogviszonnyal rendelkező szakképző iskola és technikum 9-13. évfolyamának tanulói jogosultak.

A rászorultsági helyzet és jó tanulmányi eredmény alapján jogosult tanulók a KRÉTA rendszer elektronikus pályázati felületén 2024. október 6. (vasárnap) 23:59 percig nyújthatják be pályázatukat. A hátrányos helyzet fennállása a pályázat benyújtásakor, vagy az azt megelőző öt évben (2019-2023) kiállított határozat alapján, a jó tanulmányi eredmény a pályázat benyújtását közvetlenül megelőző tanév év végi bizonyítványa alapján igazolható. A tanuló havi támogatásának összege a tanulmányi eredménnyel arányosan sávosan meghatározott. Az anyagi ösztönzés mellett – mentorok bevonásával – tehetséggondozó támogatást is biztosít a projekt a támogatási időszak teljes időtartamában. A pályázati feltételekről részletes tájékoztatást a fenti linken elérhető „Pályázati kiírás és szabályzat” nyújt.

2024-09-21 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés