Október 6-ig lehet pályázni az Apáczai ösztöndíjra

Az Apáczai ösztöndíjra 2024. október 6-áig nyújthatják be pályázatukat nappali rendszerű szakmai oktatásban tanulói jogviszonnyal rendelkező, a rászorultsági helyzet és jó tanulmányi eredmény alapján ösztöndíjra jogosult, a szakképző iskola és a technikum 9-13. évfolyamának tanulói a 2024/2025. tanévre.

Az Apáczai ösztöndíjra 2024. október 6-án éjfél előtt 1 percig nyújthatják be pályázatukat benyújtására nappali rendszerű szakmai oktatásban tanulói jogviszonnyal rendelkező, a rászorultsági helyzet és jó tanulmányi eredmény alapján ösztöndíjra jogosult, a szakképző iskola és a technikum 9-13. évfolyamának tanulói a 2024/2025. tanévre.

A program célja a lemorzsolódás veszélyének kitett, jó képességű tanulók támogatása versenyképes szakma megszerzésében, illetőleg a szakképzésben tanuló, hátrányos helyzetű, tehetséges tanulók felkarolása, felsőoktatásba történő továbbtanulásuk előmozdítása. A hátrányos helyzet fennállása a pályázat benyújtásakor, vagy az azt megelőző öt évben (2019-2023) kiállított határozat alapján, a jó tanulmányi eredmény a pályázat benyújtását közvetlenül megelőző tanév év végi bizonyítványa alapján igazolható. A pályázat feltétele, hogy a tanuló a pályázat benyújtását megelőző tanév év végi minősítésében kapott osztályzatainak átlaga elérje a 3,50 -ot. Az Apáczai ösztöndíj támogatási összege 3,5-3,99 átlag esetén 16.000 Ft/hó, 4,00-4,49 átlag esetén 25.000 Ft/hó, 4,49-es átlag felett pedig 34.000 Ft/hó. A pályázatot a Krétában kialakított pályázati felületen keresztül nyújthatja be a tanuló.

2024-10-04 | dr. Klész Tibor | Módszertár