Esélyteremtő Program szakképzésben dolgozó oktatók számára

Esélyteremtő Program keretében pályázati lehetőség nyílt a szakképzésben dolgozó oktatók számára.

Az Esélyteremtő Program keretében pályázati lehetőség nyílt a szakképzésben dolgozó oktatók számára, amelynek célja a lemorzsolódással veszélyeztetett tanulók felzárkóztatása – adta hírül a https://kormany.hu. Az oktatók 2-5 kiválasztott diák számára tarthatnak egyéni foglalkozásokat, elősegítve ezzel a tanulmányi eredmények javulását és a kompetenciáik fejlesztését.

Az oktatók a sikeres pályázat és a program végrehajtása esetén egyszeri, bruttó 300 ezer forint juttatásban részesülnek. Az Esélyteremtő Program a KRÉTA Early School Leaving (ESL) előrejelző rendszere támogatja, ami a jegyek alapján folyamatosan nyomon követi a diákok teljesítményét, és figyeli a hiányzások számát. A tájékoztató kitér arra is, hogy amennyiben a tanuló teljesítménye elkezd romlani, rohamosan emelkedik az igazolatlan hiányzások száma, akkor a szülő és az osztályfőnök automatikus értesítést kap. Az esetleges problémák korai felismerésével még időben megakadályozható a diákok lemorzsolódása.

2024-10-12 | dr. Klész Tibor | Szakképzés