Közzétették a tavaszi érettségin használható történelmi atlaszok listáját

Közzétették a tavaszi érettségin használható történelmi atlaszok listáját.

érettségi vizsga

Megjelent a 2020/2021. tanév május-júniusi vizsgaidőszakában a történelem érettségi vizsgákon használható középiskolai történelmi atlaszok listáját tartalmazó tájékoztató. Az Oktatási Hivatal által 2020. december 7-én nyilvánosságra hozott lista a https://dload-oktatas.educatio.hu/erettsegi/nyilvanos_anyagok_2021tavasz linkre kattintva érhető el.

A történelem érettségi vizsgán használható segédeszközökről a vizsgaleírás rendelkezik, amely szerint a történelem érettségi vizsgákon kizárólag „az állami tankönyvfejlesztésért és kiadásért felelős szerv által kiadott, kronológiai adattáblázatot nem tartalmazó középiskolai történelmi atlasz” használható. Ezek a „Történelmi atlasz középiskolásoknak FI-504010903”, a „Történelmi atlasz középiskolásoknak FI-504010903/1” és a „Történelmi atlasz középiskolásoknak FI-504010903/2.

2020-12-14 | dr. Klész Tibor | Módszertár