Befejeződtek az őszi írásbeli érettségi vizsgák

Befejeződtek az őszi írásbeli érettségi vizsgák közel 20 ezer vizsgázó részvételével. A javítási-értékelési útmutatók elérhetők az OH honlapján.

Az Oktatási Hivatal tájékoztatása (https://www.oktatas.hu/) értelmében 2022. október 27-én befejeződtek az október-novemberi érettségi vizsgaidőszak írásbeli vizsgái. A közép- és emeltszintű őszi érettségi írásbeliket október 14. és 27. között írták meg a diákok. A hivatal információi szerint a tanév rendjében meghatározott 10 vizsganapon 183 helyszínen mintegy 19 459 érettségiző vizsgázott.

Október 28-án 14.00 órától valamennyi írásbeli érettségi feladatlapjai és azok javítási-értékelési útmutatói elérhetők az Oktatási Hivatal oldalán, amelyeket az adott tantárgyi vizsgát követő napon folyamatosan nyilvánosságra hoztak. Az érettségi november 10. és 14. között 96 helyszínen, 856 tantárgyi bizottság előtt, több mint 9800 emelt szintű szóbeli vizsgával folytatódik, a középszintű szóbeliket pedig november 21. és 25. között fogják megtartani.

2022-11-07 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés