November 21-én kezdődnek az őszi középszintű szóbeli érettségi vizsgák

Tegnapelőtt véget értek az emelt szintű és 21-én elkezdődnek a középszintű őszi szóbeli érettségik.

Alighogy befejeződtek a 2022. november 10. és 14. között lebonyolított őszi emelt szintű szóbeli érettségi vizsgák, egy hétre rá középszinten is számot adnak a tudásukról az ősszel érettségizők. Az Oktatási Hivatal (https://www.oktatas.hu/) tájékoztatása értelmében emelt szinten összesen 96 helyszínen, 856 tantárgyi bizottság előtt, több mint 9800 szóbeli érettségi vizsgát tettek az érettségizők.

A várhatóan több mint 9900 középszintű szóbeli érettségi vizsgára 2022. november 21. és 25. között kerül sor 183 helyszínen, 235 bizottság előtt az érettségit szervező középiskolákban és a kormányhivatalokban. A vizsgabizottságok a középszintű szóbelik után hirdetik ki az érettségi eredményeket. Az Oktatási Hivatal oldalán megtalálható a döntés elleni jogorvoslati lehetőségekről, azaz az érettségi vizsgabizottság döntése elleni fellebbezésről szóló tájékoztató is.

2022-11-17 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés