Lezajlott az ÁSZÉV 2023 tanulmányi verseny

Az NSZFH megszervezte idén is az ÁSZÉV szakmai tanulmányi versenyt.

A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal idén is megszervezte az ÁSZÉV-et, azaz az Ágazati és ágazaton belüli specializáció szakmai érettségi vizsgatárgyak versenyét. A Hivatal honlapján (https://www.nive.hu/) található információk szerint a diákok az I. fordulóban, az interaktív elődöntő feladatait a saját iskoláikban írták meg január 30. és február 1. között, míg a II. fordulót, azaz az írásbeli döntőt március 1-jén a vármegyénként kijelölt szakképzési centrumok valósították meg. A III. fordulót – a szóbeli döntőt – a Szolnoki Szakképzési Centrum rendezte meg április 3–5. között.

A versenyt lezáró ünnepélyes eredményhirdetésre és díjátadóra 2023. április 14-én került sor a Szolnoki Szakképzési Centrum Jendrassik György Gépipari Technikumában, közel 300 fő részvételével. Az eredményhirdetésre azok a diákok kaptak meghívást, akik a három forduló után az egyes vizsgatantárgyakból az első három helyen végeztek. A tárgyjutalmon és az oklevélen kívül a legjobbak felsőoktatási felvételi többletpontokat is szereztek, amelyek segítségével könnyebben bejuthatnak az általuk választott egyetemre, főiskolára.

2023-04-28 | dr. Klész Tibor | Módszertár