Augusztus 1-jén kezdődik a tankönyvek kiszállítása

A Könyvtárellátó Nonprofit Kft. (Kello) 2018. augusztus 1-jén kezdte meg a 2018/2019-es tanév tankönyveinek a kiszállítását az iskolákba. Az állami tankönyvellátás okán az 1-től a 9. évfolyamig minden tanuló ingyenesen kapja meg a tankönyveket, amely összesen több mint egymillió diákot jelent. A 10., 11., 12. évfolyamos tanulók tankönyvei esetén a fizetési határidő szeptember 15., vagy a kézhezvételtől számított 15 nap.

Az iskolák az idén több mint 3300 tankönyv tételből választhattak, március 15-től küldhették meg a tankönyvrendeléseket, majd áprilisban a Kello összeállította az első rendeléseket az Alföldi Nyomda vezette nyomdai konzorciumnak. A konzorcium több mint 10 millió tankönyvet gyártott le.

A tankönyveket saját eszközökkel, illetve a Magyar Posta közreműködésével szállítják az iskolákba, augusztus 1-jén már 215 iskolába. A pótrendeléseket augusztus 20-a után fogadja a Kello szeptember 15-ig, a kiszállítás szeptember utolsó hetétől kezdődik.

A szülők a nem ingyenes tankönyvek esetén a www.szuloifelulet.kello.hu oldalon nézhetik meg a gyereküknek rendelt tankönyvek listáját, illetve online fizetés is lehetséges.

2018-08-01 | Dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés