Új OKJ Execelben

A 2019. szeptember 30-án megjelent új OKJ lecsökkentette az iskolai rendszerű szakképzésben megszerezhető szakmák számát 174-ra, a kikerülő szakmákat a felnőttképzésben lehet majd megszerezni, de a felnőttképzők 2020. december 31-ig indíthatnak még a jelenlegi OKJ szerint képzéseket.

A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal honlapján (www.nive.hu) már Excel formátumban is elérhető az új OKJ, amely a 2020/2021-es tanévtől kerül bevezetésre. A szakmák listája két külön fülön található, az 1. táblázatban a középfokú iskolákban, iskolai rendszerű nappali vagy esti munkarend szerint megszervezett felnőttoktatásban megszerezhető szakképesítések találhatók, míg a 2. táblázat azokat a részszakképesítéseket tartalmazza, amelyek iskolarendszeren kívüli formában vagy SNI-s tanulóknak oktathatók.

2019-11-13 | Dr. Klész Tibor | Szakképzés