Május 3-án kezdődnek a tavaszi érettségi vizsgák

Május 3-án kezdődnek a tavaszi érettségi vizsgák. Május 6-án pedig a magyar nyelv és irodalom, valamint a magyar mint idegen nyelv tárgyak írásbeli vizsgáival folytatódnak.

2024. május 3-án a nemzetiségi nyelv és irodalom tárgyak írásbeli vizsgáival kezdődnek a 2023/2024-es tanév május-júniusi érettségi vizsgái. Május 6-án pedig a magyar nyelv és irodalom, valamint a magyar mint idegen nyelv tárgyak írásbeli vizsgáival folytatódnak, ezután matematikából, majd történelemből, május 9-én pedig idegen nyelvből adhatnak számot a diákok a tudásukról.

Az Oktatási Hivatal információi szerint a következő hetekben 1161 helyszínen várhatóan több mint 112.700-an érettségiznek. Rendes érettségi vizsga az összes megmérettetés 61 százaléka lesz, a már érettségi bizonyítvánnyal rendelkezők közel 2887 ismétlő vagy kiegészítő vizsgára jelentkeztek, az előrehozott vizsgák száma pedig a vizsgák közel 33 százaléka lesz. A vizsgákat május 3. és július 3. között a középiskolák és a kormányhivatalok szervezik, lebonyolításukban 3150 érettségi vizsgabizottság működik közre. Az emelt szintű szóbeli vizsgák június 5. és 12., a középszintű szóbeli érettségik június 17. és július 3. között lesznek.

2024-05-06 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés