Kiemelt uniós támogatású oktatási és szakképzés projektek indultak

Kiemelt projektek indultak a digitális kompetenciák, az oktatási színvonal fejlesztése, és a szakképzés versenyképességének növelése érdekében.

2024 tavaszán a 2021-27 Széchenyi Terv Plusz programon belül a Digitális Megújulás Operatív Program Plusz keretében négy új kiemelt uniós projekt indul a digitális kompetenciák, az oktatási, képzési rendszerek színvonalának fejlesztése, valamint a szakképzés versenyképességének növelése érdekében.

Ezek „A digitális kompetenciafejlesztés rendszerének kiterjesztése az egész életen át tartó tanulás elősegítése érdekében az EU DigComp2.2-vel összhangban”, az „Alapszintű állampolgári digitális kompetencia fejlesztése”, „A digitális tanulás központi informatikai eszközrendszerének továbbfejlesztése, a differenciált tanulás lehetőségeinek támogatása” valamint „Az ágazati információs rendszerek komplex fejlesztése a köznevelés, a szakképzés, a felsőoktatás és a felnőttképzés hátránykompenzációs képességének erősítése, mikrotanúsítványok nyilvántartásának bevezetése, kiemelten a diákok és szüleik egyéni szükségleteihez illeszkedő szolgáltatások biztosítása érdekében” című projektek. A projekteket az Innovatív Képzéstámogató Központ más központi szervezetekkel valósítja meg.

2024-05-24 | dr. Klész Tibor | Szakképzés