Tájékoztató az Europass szolgáltatásairól és dokumentumairól

Az Europass szolgáltatásairól és dokumentumairól tett közzé egy tájékoztatót a Tempus Közalapítvány.

A Tempus Közalapítvány egy tájékoztatót tett közzé a honlapján (https://www.tka.hu) az Europass szolgáltatásairól és dokumentumairól. Felhívja a figyelmet, hogy kezdődik egy újabb tanév, az Europass szolgáltatásai és dokumentumai pedig segítik az oktatók és pedagógusok felkészülését, így a diákokat is tanulmányaik során.

Ismerteti, hogy a jövőre 20. születésnapját ünneplő Europass Európa-szerte támogatja az álláskeresőket és a tanulni vágyókat a számukra megfelelő tanulmányi és álláslehetőségek elérésében és megkönnyítse a pályázást, mind a munka, mind az oktatás, képzés területén. Az Europass számos ingyenes szolgáltatással támogatja a diákok fejlődését, illetve hozzájárul a jövőbeli eredményes munkakereséshez és a további tanulási lehetőségek megtalálásához. Ehhez ingyenesen elérhető kiadványok, módszertani segédletek és szolgáltatások állnak rendelkezésre (pl. karriertervezés az iskolában, módszertani segédlet szakképzésben oktatók számára, Europass portál, Kompetenciafeltárás az iskolában – feladatgyűjtemény, Europass dokumentumok és európai digitális tanúsítványok stb.), amelyekről átfogó képet ad a tájékoztató.

2024-08-21 | dr. Klész Tibor | Dokumentumsablonok