Magyar sikerek Brazíliában a 21. Nemzetközi Nyelvészeti Diákolimpián

Két magyar ezüst a brazíliai 21. Nemzetközi Nyelvészeti Diákolimpián.

A Magyar Nyelvészeti Diákolimpia Facebook oldalán (https://www.facebook.com/nyelveszetidiakolimpia/ megjelent hírek szerint a 21. Nemzetközi Nyelvészeti Diákolimpián (International Linguistics Olympiad, IOL) részt vevő magyar küldöttség két ezüstéremmel térhetett haza. Virág Máté Gergely, a budapesti Eötvös József Gimnázium 11. évfolyamos tanulója és Virág Rudolf, a budapesti Fazekas Mihály Gimnáziumban idén érettségizett versenyző az egyéni versenyben nyújtott teljesítménye alapján érte el ezt az eredményt.

A Facebook oldal szerint ezzel az eredménnyel rekordot döntöttek, hiszen magyar delegációnak korábban sohasem sikerült még két ezüstöt szereznie a 2003-ban útjára indított versenyen. 2023-ban a bulgáriai Banskóban megrendezett Nemzetközi Nyelvészeti Diákolimpián a magyar csapat bronzérmet szerzett, egyéniben pedig egy magyar ezüst és egy bronzérem érkezett haza. 2022-ben a Man-szigeten megrendezésre Nemzetközi Nyelvészeti Diákolimpián a nyolcfős magyar csapatból hárman szereztek bronzérmet.

2024-08-21 | dr. Klész Tibor | Módszertár