Október 2-tól jelentkezés a DiscoverEU programra

Október 2-tól ismét jelentkezhetnek 18 éves diákok a DiscoverEU programra.

A https://youth.europa.eu/discovereu_hu linken található információk szerint a 18 éves fiatalok 2024. október 2. és 16. között – április után – ismét jelentkezhetnek a DiscoverEU pályázatra, amellyel beutazhatják Európát. A jelentkezés menete azonos a tavaszival: ebben a kéthetes időszakban látható lesz a fenti a weboldalon a „Jelentkezés” gomb, amelyre kattintva jelentkezhetnek a Európára nyitott és valamelyik EU-országban vagy az Erasmus+ programhoz társult nem uniós országban élő fiatalok.

Az Európa ezer arcának, kulturális örökségének és történelmének felfedezésére lehetőséget adó kezdeményezés a 2005. július 1. és 2006. június 30. között születettek számára nyitott, majd a jelentkezést követően részt kell venniük egy kvízjátékban. A kiválasztott pályázók utazási igazolványt kapnak, amellyel – elsősorban vasúton – legalább 1 és legfeljebb 30 napig utazást tehetnek Európában 2025. március 1. és 2026. május 31. között. Az utazásra kiválasztott jelentkezők az őszi jelentkezés során is kapnak DiscoverEU európai ifjúsági kártyát, amely árkedvezményt biztosít számukra kulturális létesítmények meglátogatásakor, tanfolyamokon való részvétel esetén, továbbá a tömegközlekedésben, szálláshelyeken és a vendéglátásban.

2024-09-21 | dr. Klész Tibor | Módszertár