Október 7-ig meghosszabbították az ingyen laptopigénylést

Meghosszabbították az ingyenes notebookigénylést október 7-ig.

Eredetileg szeptember 30-ig lehetett igényelni az ötödikes, kilencedikes, és a hatévfolyamos gimnáziumba járó hetedikes tanulók igényelhetik az ingyen laptopot, azonban a regisztráció és az intézményi igények benyújtásának határideje szeptember 27-én meghosszabbításra került. Így a szülőknek, illetőleg törvényes képviselőknek, valamint az intézménynek 2024. október 7-én éjfélig van lehetőségük benyújtani az igényüket a KRÉTA Rendszerben.

A tervek szerint a 2024/2025-ös tanévben összesen több mint 125 ezer notebookot fognak kiosztani 2025. december 31-ig a „Digitális oktatáshoz való egyenlő hozzáférés feltételeinek biztosítása a tanulók és a pedagógusok számára” című projekt keretében. A laptopra a Krétán keresztül kell regisztrálni a szülőnek, ahol meg kell adni a szülő személyes adatait, aki jogosult lesz az iskolában átveheti az eszközt. A diákok az így kapott laptopot addig használhatják, amíg be nem fejezik a tanulmányaikat, amelyeken az iskolák által adott kód alapján jogtiszta Office csomagot is lehet használni.

2024-10-06 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés