Véleménybeszerzés a felvételi körzetek megállapításához

Október 15-ig kell beszerezni a véleményeket a felvételi körzetek megállapításához.

A 2024/2025-ös tanévben a felvételi körzetek megállapításához az illetékes tankerületi központ 2024. október 15-ig szerzi beaz illetékességi területén található települési önkormányzatok véleményét, amely tartalmazza a település jegyzőjének nyilvántartásában szereplő, a településen lakóhellyel, ennek hiányában tartózkodási hellyel rendelkező hátrányos helyzetű, általános iskolába járó gyermekek létszámát intézményi és tagintézményi bontásban.

Az illetékes tankerületi központ 2024. december 1-jéig tájékoztatja a települési önkormányzatokat, az illetékességi területén működő általános iskolákat, az egyházi és magánintézmények fenntartóit, valamint a nemzetiségi önkormányzatot a kijelölt körzetek tervezetéről. (Több településre kiterjedő működési, felvételi körzet esetén valamennyi érintett települési nemzetiségi önkormányzat egyetértését be kell szerezni, érintett települési nemzetiségi önkormányzat hiányában a területileg illetékes, érintett területi nemzetiségi önkormányzat véleményét kell kikérni.)

2024-10-12 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés