Nébih vetélkedő 7-12 évfolyamos tanulók részére

A Nébih KonyhaKontroll címen az élelmiszerbiztonsági-fenntarthatósági vetélkedőt hirdetett 7-12. évfolyamosok részére.

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) KonyhaKontroll címen az élelmiszerbiztonsági-fenntarthatóság jegyében vetélkedőt hirdetett 7-12. évfolyamos tanulók részére. A versenyzők az online megmérettetés során játszva tanulhatnak az élelmiszer biztonságról, a tudatos fogyasztásról, amelyen 2024. október 27-ig vehetnek részt.

A diákok edukációját szolgáló vetélkedőn a nyertes diákokon kívül a legaktívabb pedagógusokat és iskolákat is díjazzák. Célja, hogy a fiatalokat hosszútávon tudatos fogyasztókká nevelje, akik ismerik az élelmiszerekkel kapcsolatos kockázatokat, és tisztában vannak az élelmiszer okozta megbetegedésekkel. A Nébih középiskolásoknak szóló oktatási csomagot is készített ugyancsak KonyhaKontroll címmel, amely átfogó ismereteket nyújt négy kulcsfontosságú témakörben, úgy mint élelmiszerbiztonság, élelmiszerminőség, élelmiszer-pazarlás és fenntarthatóság.Az animációs videók és feladatok izgalmas kiegészítőként szolgálhatnak az iskolai tanórákon, vagy akár az otthoni felkészülés, ismétlés során is hasznosak lehetnek. További információk a https://www.okosdoboz.hu/hu-HU/Nebihlinkre kattintva olvashatók.

2024-10-12 | dr. Klész Tibor | Módszertár