„Lányok Napja Fesztivál” középiskolás lányoknak október 22-én

Október 22-én lesz a „Lányok Napja Fesztiválja” középiskolás lányoknak.

A tavasszal megrendezésre kerülő „Lányok napja” programhoz kapcsolódó „Lányok Napja Fesztivál” 2024. október 22-én kerül megrendezésre. A program egy szakmákat népszerűsítő pályaorientációs nap diáklányok részére. Mottója: „A jövőt most alakítod”. A programhoz most ősszel ismét számos nagyvállalat, egyetem és kutatóintézet csatlakozik a gondosan megtervezett programokkal, különböző workshopok és standok keretében, hogy a lányok a lehető legszórakoztatóbb és legnyitottabb módon tudják feltérképezni a STEM (természettudományok-technológia-mérnöki tudományok-matematika) területekhez közel álló szakmákat és a jövőben rejlő lehetőségeiket.

Találkozhatnak inspiráló előadókkal, kerekasztal-beszélgetésekkel, példaképekkel, más lányokkal együtt, csapatokban is bizonyíthatják, hogyan tudnak kódot feltörni, logikai feladatokkal megbirkózni, problémákat gyorsan és hatékonyan megoldani. A szervezők nem csak felső tagozatos és középiskolás lányokat várnak, egyetemistákat is. A program a Budapesten a Lurdy ház iroda és bevásárlóközpont I. emeletén kerül megrendezésre. További információk a https://lanyoknapja.hu/ linken találhatók.

2024-10-12 | dr. Klész Tibor | Módszertár