Egyéni Tanulási Számla zárókonferencia

Május 14-én zárókonferencia lesz az egyéni tanulási számlákról.

Az Innovatív Képzéstámogató Központ (IKK) honlapján (https://ikk.hu/) került meghirdetésre az Egyéni Tanulási Számlák kialakítása és megvalósítása Magyarországon és Készségek Európai Éve közös Záró konferencia 2024. május 14-én. A konferenciára a Kulturális és Innovációs Minisztérium, az AARC Konzorcium, az Európai Bizottság (DG Reform) és a Fondazione Giacomo Brodolini srl SB (FGB) szakértői közös szervezésében kerül sor. 2022-ban kezdődött el hazánkban az Egyéni Tanulási Számla mint az egész életen át tartó tanulást még tovább erősítő technikai támogatási projekt szakmai megvalósítása.

A program helyzetelemzési feladatai 2023 nyarán zárultak le, majd ezt követően került sor a konkrét hazai koncepció kidolgozására, amelynek elért eredményei és lehetőségei a záró konferencián kerülnek bemutatásra. Az Egyéni Tanulási Számlák zárórendezvénye szorosan összekapcsolódik a Készségek Európai Évével, ami 2023-ban az Európa-nappal kezdődött és 2024 májusában zárul. A rendezvény ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Személyes vagy online részvételi szándékot a fenti honlapról elérhető regisztrációs űrlap kitöltésével lehet jelezni, ahol az esemény programterve is elérhető.

2024-05-09 | dr. Klész Tibor | Szakképzés