Átadták a nemzetiségi rajz-, valamint fotóverseny díjait

Átadták a nemzetiségi rajz-, valamint fotóverseny díjait.

Az Oktatási Hivatal honlapján (https://www.oktatas.hu/) megjelent tájékoztatás szerint 2024. május 29-én átadták a 2023/2024-es tanévben szervezett Országos Nemzetiségi Rajzverseny és Országos Nemzetiségi Fotóverseny díjait. A versenyek célja a hazai (bolgár, görög, horvát, német, roma, román, szerb, szlovák, szlovén) nemzetiségek szellemi kultúrájának, népszokásainak, helyi hagyományainak a képző- vagy a fotóművészet eszközeivel történő bemutatása volt. A megmérettetésre 94 intézményből 974 gyermek küldte be alkotását, a legjobb művekből a szervezők kiállítást rendeztek az ünnepségre.

Az ünnepségnek a Nikola Tesla Szerb Tanítási Nyelvű Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium és Könyvtár adott otthont. A versenyeket négy, illetve két kategóriában hirdette meg az Oktatási Hivatal Nemzetiségi Pedagógiai Oktatási Központja, így összesen 18 helyezett és további 49 különdíjas gyermek vehetett át elismerést.

2024-06-04 | dr. Klész Tibor | Módszertár