Június 12 - adatküldési határidő

Június 12-ig kell megküldeni az országos mérések lezárásához kapcsolódó adatokat.

A 2023/2024-es tanév során az országos méréseket március 4. és június 3. között kellett lebonyolítaniuk az iskoláknak az Oktatási Hivatal által meghatározott ütemezés szerint. Az iskoláknak a mérések lezárásához kapcsolódó adatokat legkésőbb 2024. június 12-ig kell megküldeni.

Az országos méréseket a 4-5. évfolyamon szövegértés, matematika mérés, a 6-11. évfolyamon szövegértés, matematika, természettudomány, idegen nyelvi mérés az angol vagy német nyelvet első idegen nyelvként tanulók körében, célnyelvi mérés angol, német, kínai nyelvből, az 5-11. évfolyamon pedig digitális kultúra és történelem kísérleti mérés területeken kellett lebonyolítani. A mérésben érintett tanulók a 4. évfolyamon egy, az 5. évfolyamon két, a 6–11. évfolyamon három mérési napon vettek részt, amelyeket az Oktatási Hivatal által elkészített – és informatikai rendszerének közvetítésével az iskolák számára elérhetővé tett – digitális mérőeszközök alkalmazásával kellett lebonyolítani. A Hivatal a 4-5. évfolyamos és a 6-11. évfolyamos mérések előzetes tanulói eredményeit (a 9-11. évfolyam nyelvi méréseit kivéve) június 14-ig küldi meg az iskoláknak.

2024-06-10 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés