Kérdés
Valós az a szabályozás, hogy szakképzési munkaszerződést csak kettő sikertelen (bukás) évet követően lehet megszüntetni a duális képző által? A kérdést az indukálja, hogy van olyan tanulónk, aki az úgynevezett szakirányú oktatási ismeretek tantárgyból a tanév kezdete óta csak elégtelen osztályzatot kapott. Így várhatóan évfolyamismétlésre lesz kötelezve, azonban hatályos szakképzési munkaszerződéssel rendelkezik. A tanuló hároméves, szakképző iskolai képzésben vesz részt, azaz most 10. évfolyam végén nyáron kötelező egybefüggő szakmai gyakorlatát is töltenie kellene.